V šprintoch v Davose triumfy Nórov Krogha a Östbergovej

14.12.2014 Celý región

Davos 14. decembra (TASR) - Nedeľňajší šprint voľnou technikou (1,3 km) na podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom Davose totálne ovládli nórski reprezentanti. Medzi mužmi sa z prvenstva tešil Finn Hagen Krogh, v súťaži žien triumfovala jeho krajanka Ingvild Flugstad Östbergová.

Slovenský reprezentant Peter Mlynár obsadil v kvalifikácii 83. pozíciu a do vyraďovacích bojov nepostúpil ani jeho krajan Andrej Segeč, ktorý skončil na 89. mieste. Alena Procházková obsadila 37. priečku a taktiež sa neprebojovala do finálových bojov, v ktorých obsadili nórski pretekári všetky pódiové umiestnenia v oboch kategóriách.

Výsledky - šprint voľnou technikou (1,3 km):
muži: 1. Finn Hagen Krogh 2:18,16, 2. Anders Glöersen + 0,62 s, 3. Eirik Brandsdal (všetci Nór.) + 1,07, 4. Alexej Petuchov (Rus.) + 1,35, 5. Calle Halfvarsson (Švéd.) + 2,06, 6. Tomas Northug (Nór.) + 2,29, ... 83. Peter MLYNÁR + 14,33, 89. Andrej SEGEČ (obaja SR) + 17,58 - obaja nepostúpili z kvalifikácie

ženy: 1. Ingvild Flugstad Östbergová 2:33,72 min, 2. Maiken Caspersen Fallová + 0,57 s, 3. Celine Brunová-Lieová + 2,37, 4. Marit Björgenová + 3,16, 5. Heidi Wengová (všetky Nór.) + 3,79, 6. Stina Nilssonová (Švéd.) + 11,00, ... 37. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) + 10,21 - nepostúpila z kvalifikácie